My taxpayer bought a new passanger car. They drew out an invoice by counting the VAT and Special Consumption Tax (SCT). However, ‘’…your junk car with plate received the SCT discount and the SCT won’t be applied’’ is stated on the invoice. We don’t own such a ‘junk’ car, so how should I keep the accounting record?

If you don’t own a junk car, TRY 10.000 shall be reduced from the calculated SCT and then rest of the amount shall be written as expense.

 


Kaynak: ISMMMO
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Karen Audit veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.